Šiaulių logopedinė mokykla

                               

 

Renginiai 2015-2016 m.m.

"Nykštukų" išleistuvės

  

Gegužės 26 d. „Nykštukų“ grupės auklėtojos Vanda Zaurienė, Rasa Arlauskienė ir Raimonda Galkuvienė organizavo ugdytinių ir jų tėvelių šventinę - sportinę pramogą „Vasarėlės belaukiant“ Šiaulių universiteto Botanikos sode. Šventės pradžioje vaikai buvo pasveikinti baigę ikimokyklinio ugdymo programą ir apdovanoti atminimo dovanėlėmis ir nuotraukomis. Po to prasidėjo linksmybės: vaikai dainavo lietuvių liaudies dainą „Šalia kelio vieškelėlio“, žaidė žaidimą „Katinas ant pečiaus“. Vaikai, jų broliukai ir sesutės, tėveliai ir mamytės varžėsi virvės traukimo, kamuolių mėtymo į krepšį rungtyse, įvairiose estafetėse ir futbolo varžybose. Aktyvus poilsis ir pramogos gamtoje visiems suteikė daug džiugių emocijų ir sustiprino bendruomeninius ryšius.

 

,,Sudie, darželi“

2016 m. gegužės 26 d. ikimokykliniame skyriuje vyko priešmokyklinės ,,Žirniukų“ grupės ugdytinių išleistuvių šventė. Šventiškai pasipuošę vaikai ir jų artimieji paskutinį kartą susirinko į salę. Šventė prasidėjo linksmu vaikų prisistatymu ir priešmokyklinio ugdymo pedagogės K. Kvietkuvienės sveikinimo eilėmis. Vaikai padeklamavo eilėraštį – prisiminimą apie pirmą dieną darželyje, o visos mamytės buvo pasveikintos gėlėmis, kurios auga vaikų rankomis dekoruotuose vazonėliuose. Po to tėveliai stebėjo vaidinimą ,,Kiškis drąsuolis“, gėrėjosi, kaip jų mažieji šoka ir dainuoja, deklamuoja eilėraštukus. Susikaupti vaikus privertė pirmojo diplomo apie darželio baigimą įteikimas. Visus pasveikino, paspaudė ranką ir diplomus įteikė skyriaus vedėja Ž. Nakčiūnienė. O vaikai ištarė garsų ..ačiū“ visiems darželio darbuotojams. Šventės pabaigą vainikavo džiugus siurprizas - kieme vaikų laukė balti laimės balandžiai. Visi turėjo galimybę savo delniukuose pajusti plakančią balandžio širdelę, ir, sugalvoję norą, visi kartu paleisti juos į dangų. Kai balandžio dingo tolyje, visi šurmuliuodami skubėjo prie pietų stalo, po kurio dar laukė išvyka i kaimo turizmo sodybą.   

Gera buvo stebėti besišypsančius vaikučius. Gera ir liūdna. Kaip ir kiekvieną gegužę, kai reikia atsisveikinti. Sėkmės jums, būsimieji mokinukai, mūsų mažieji draugai!


Dalyvaujame „Sveikatiadoje“  

„Žuvyčių“ grupės vaikai su auklėtoja Ž. Jarašūnienė yra aktyvūs projekto „Sveikatiada“ dalyviai. Visą mėnesį grupėje kalbėjome apie vandenį ir  jo reikšmę, žiūrėjome mokomuosius filmukus apie vandens taupymą, atlikome įvairius eksperimentus su vandeniu. Smagu buvo žaisti vandens estafetes bei dalyvauti Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos organizuotoje viktorinoje „Vamzdynais keliauja vanduo“. Vaikai su tėvelių pagalba teisingai atsakė į tris viktorinos klausimus apie vandens ir vandens tiekimo sistemos atsiradimą. Kartu išsiaiškinome, iš ko buvo pagaminti pirmieji vandentiekio vamzdžiai Lietuvoje, kaip reikia taupyti vandenį ir kodėl jis toks svarbus žmogaus organizmui. Be to, laimėjome puikias spalvinimo knygeles „Vandens kelias“!


Išvyka į Šiaulių miesto spaustuvę

Gegužės 20 d. priešmokyklinės ,,Žirniukų“ ir ikimokyklinės ,,Nykštukų“ grupės ugdytiniai kartu su pedagogėmis vyko į Šiaulių spaustuvę. Edukacinę-pažintinę išvyką organizavo logopedės Neringa Udrienė ir Silvija Rugenė pagal projektą ,,Vaikučiai-čiauškučiai“. Spaustuvėje sužinojome apie senovinius spausdinimo būdus, apžiūrėjome įvairius įrenginius, stebėjome, kaip įrišamos knygos, spausdinamos skrajutės, atvirutės, etiketės, plakatai. Vaikai galėjo patys išmėginti popieriaus lankstymo įrenginius ir pasigaminti kartono dėžutes. Vaikams didžiausią įspūdį paliko spausdinimo įrenginiai. 


  ,,Odė pavasario džiaugsmui"  

2016 m. gegužės 18 d. Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio skyriaus dainavimo studijos ,,Linksmučiai“ vaikai (vadovė - mokytoja E. Jurgutienė) jau trečią kartą dalyvavo kasmetinio renginio ,,Odė pavasario džiaugsmui“ koncerte. Renginys, kurį organizavo Šiaulių Universitetas, vyko Botanikos sode, todėl buvo neįprasta ir įdomu dainuoti po atviru dangum, šviečiant saulutei ir apsuptiems pavasario žiedų. Mažiausi renginio dalyviai susilaukė daug plojimų ir pagyrų, netgi buvo paprašyti palikti savo autografus. Pasibaigus koncertui buvo gera pasivaikščioti ir apžiūrėti įvairius įdomius augalus, taip pat sudalyvauti studentų parengtose edukacinėse veiklose: pučiant pasitikrinti plaučių tūrį, pataikyti į mažą krepšį kamuoliukus, išgauti didžiulį muilo burbulą, pasimasažuoti kojų pėdas ir t.t. Vaikai grįžo į darželį puikiai nusiteikę ir dar ilgai dalinosi savo įspūdžiais su kitais draugais ir tėveliais. 

Sporto šventė „Mano šaunioji šeima“

Gegužės 18 d. „Žuvyčių“ grupės vaikai kartu su tėveliais, seneliais ir auklėtojomis Ž.Jarašūniene ir J. Knizikevičiene Voveriškių kaimo sodyboje linksmai ir energingai paminėjo Šeimos dieną. Auklėtojos organizavo sporto šventę „Mano šaunioji šeima“. Visi dalyviai – vaikai, auklėtojos, tėveliai, seneliai, broliukai ir sesutės – vikriai rungtyniavo įvairiose estafetėse, šoko, ieškojo paslėpto „lobio“, dalyvavo kūrybinėse užduotyse. Šventę vainikavo margaspalviai fejerverkai, padėkos raštai ir saldūs prizai. Visi grįžome su gera nuotaika ir kupini įspūdžių. Nusprendėme, kad ir kitais metais organizuosime tokią gražią šeimų šventę.

 

Rytmetys "Kas knygelėje gyvena?"

Gegužės 12 d. Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje apsilankė ilgai lauktos viešnios iš Vilniaus - vaikų rašytoja Diana Lekevičienė ir labdaros fondo "Švieskime vaikus" direktorė Jolanta Zigmantienė. Priešmokyklinukai labai atsakingai ruošėsi renginiui: kartu su pedagogėmis prisiminė ir sekė pasakas, repetavo, puošėsi ir kūrė dovanėles. Viešnioms vaikai padainavo dainelę "Pasakėlė" (vadovė - Evelina Jurgutienė), suvaidino pasaką "Kiškis drąsuolis" (vadovė - Kristina Kvietkuvienė), inscenizavo eilėraštį "Tuoj ir rytoj" (vadovės - E.Jurgutienė, R.Rakšnienė). Pasakų personažai Raudonkepuraitė (logopedė R.Rakšnienė) ir Išmintingoji Pelėda (E.Jurgutienė) parengė įvairių išbandymų, tačiau vaikai sėkmingai su jais susidorojo. 

Rašytoja Diana Lekevičienė vaikams pristatė savo knygelę "Pasaka apie girnų meškiuką". Autorė skaitė pasakos ištraukas, pasakojo apie knygelės ir nuostabių iliustracijų atsiradimą. Taip pat rašytoja paaiškino, kaip pasigaminti teleskopą, kad naktiniame danguje galėtume pamatyti Meškiuko žvaigždyną. 

Vaikai spėliojo Jolantos Zigmantienės užmintas mįsles ir laimėjo daugybę fondo "Švieskime vaikus" dovanų: knygų skirtukų, vaikiškų dainelių ir knygelių. Tai bent šventė!

Visiems labai patiko žaisti žaidimus, o svarbiausia - gauti dovanų knygelę iš pačios rašytojos rankų ir dar su vardiniu įrašu! Po renginio visi kartu nusprendėme, kad per vasaros atostogas skaitysime knygeles ir pasigaminsime teleskopus.

Perduodame rašytojos Dianos linkėjimus visiems mažiems ir dideliems: "Skaitykit pasakas, čiauškėkit, žiūrėkit į žvaigždes ir svajokit, kad gyventi būtų linksma ir smagu :)"

        

Kalbos savaitė

Balandžio 25 – gegužės 2 dienomis ,,Žirniukų” ir ,,Nykštukų” grupėse vyko kalbos savaitė, vykdant projektą ,,Vaikučiai – čiauškučiai”. Kalbos savaitės metu kasdien grupėse vyko veiklos pagal temas ,,Pavasario balsai”, ,,Pavasario žiedai” ir ,,Pavasario darbai”. Vaikai mėgdžiojo paukščių balsus, ,,vedė" televizijos laidas, žaidė muzikinius ratelius, prisiminė pavasario gėlių pavadinimus ir darbus, inscenizavo pasaką. Gegužės 2 d. logopedės N. Udrienė ir S.Rugenė organizavo viktoriną ,,Čiauškučių grupės rinkimai”. Renginyje dalyvavo ir socialiniai partneriai: lopšelio-darželio ,,Klevelis” ,,Varpelio” grupės ugdytiniai kartu su pedagoge G. Tolutienė, logopede R. Mikalauskiene bei lopšelio – darželio ,,Žiburėlis” priešmokyklinio ugdymo grupė kartu su pedagoge A. Staniene ir logopede A. Karpiene.  Visą savaitę vaikai už gerai atliktas užduotis gaudavo lipdukus – šypsenėles. Surinkusieji daugiausiai šypsenėlių tapo nugalėtojais. Ta pačiu principu buvo išrinkta ir ,,Čiauškučių grupė” viktorinos metu. Džiaugiamės, kad vaikai aktyviai dalyvavo užduotyse ir pelnė daug apdovanojimų.    


Paroda „Pasipuošęs senas batas" 

          „Žirniukų“ ir  „Boružiukų“ priešmokyklinių ugdymo grupių vaikai kartu su savo pedagogėmis dalyvavo parodoje "Pasipuošęs senas batas". Panaudoję seną kartoninę dėžę, užsiauginę kviečių želmenis, pražydinę serenčius bei prisirinkę įvairių spalvų plastikinius butelius, sukūrėme savo „seną žydintį batą“. Papuošti batai buvo eksponuojami Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvare prie Informacinio centro. Šis originalus aplinkos kūrimo būdas sudomino visus praeivius, o svarbiausia, antrinių žaliavų panaudojimas antrą kartą, skatina tausoti ir saugoti gamtą!

Draugystės popietė

Balandžio 27 d. ikimokyklinio ugdymo skyriuje lankėsi socialiniai partneriai - Šiaulių rajono Bubių pagrindinės mokyklos mokiniai. Juos į draugystės popietę „Sukasi draugystės ratelis“ pakvietė auklėtojos metodininkės Rasa Arlauskienė ir Vanda Zaurienė. Mokinių POP grupė „Bubiai“, vadovaujama mokytojos Birutės Petrėnienės, linksmino mažuosius klausytojus savo pasirodymu. Mokytoja pasidžiaugė, jog ji daugumos dainelių autorė. Iškilmingai nuskambėjo jos sukurtas Bubių mokyklos himnas. Mažieji klausėsi mokytojos Birutės kūrybos dainelių apie varlytes, pavasarį, abėcėlės raides. Mūsų mažieji svečius apdovanojo plojimais ir saldainiais. Stiprindami draugystę, mokysimės naujų dainelių.


Draugų šventė

Gražų balandžio 27 d. rytmetį „Žuvyčių“ grupės ugdytiniai, lydimi pedagogių Ž. Jarašūnienės ir J. Knizikevičienės, dalyvavo „Draugų šventėje“, kuri vyko Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje. Šis renginys jau yra tapęs tradiciniu minint Nacionalinės Lietuvos bibliotekos savaitę. Į biblioteką taip pat sugužėjo mažieji skaitytojai iš aplinkinių lopšelių-darželių. Didelį bibliotekos bičiulių būrį pasveikino bibliotekos vedėja R. Matulevičiūtė. Vaikučiai džiugino vieni kitus savo dainelėmis ir vaidinimais. Visi kartu šauniai pasilinksminome ir gavome saldžių dovanėlių.


Koncertas ,,Ačiū, kad šalia esi"  

Balandžio 20 d. Šiaulių kultūros centre vyko kasmetinis specialiojo ugdymo įstaigų koncertas ,,Ačiū, kad šalia esi". Jame dalyvavo ir ikimokyklinio ugdymo skyriaus dainavimo studijos ,,Linksmučiai" vaikai (vadovė - meninio ugdymo mokytoja E. Jurgutienė), kurie atliko smagų šokį ,,Saulelė". Koncertas buvo spalvingas ir įdomus, nes ant scenos pasirodė ne tik darželinukai ir mokiniai, bet ir jų mokytojai. Dalyviai džiugino žiūrovus skambiomis dainomis ir įspūdingais šokiais. Koncertas baigėsi visų dalyvių bendra finaline daina ir saldžiais siurprizais. Pasirodymas tokioje didelėje scenoje prieš pilną salę žiūrovų buvo puiki nauja patirtis mūsų mažiesiems. 


Iš kur atkeliauja pienas?  

Balandžio 19 d. Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje lankėsi paramos programos "Pienas vaikams" atstovai Oksana ir Aleksas. Jie vedė nuotaikingą rytmetį „Iš kur atkeliauja pienas?“ Vaikai dėliojo dėliones, prisiminė, kokie produktai gaminami iš pieno, aptarė, kaip pienas patenka ant mūsų stalo, rungtyniavo, kas pirmas išgers pieno stiklinaitę, ir net pasimokė, kaip reikėtų melžti karvutę. Ikimokyklinukai apdovanoti sulankstomomis knygutėmis, ženkliukais, paskatinti sudalyvauti piešinių konkurse. Rytmetys prabėgo ypatingai greitai, ragaujant ekologišką jogurtą ir geriant pieną. Vaikai įsitikino, kad pieną gerti sveika! 


Viktorina „Gamtos vaikai“  

           Balandžio 15 d. priešmokyklinukų komanda dalyvavo viktorinoje „Gamtos vaikai“. Ankstų pavasario rytą „Žirniukų“ ir „Boružiukų“ grupių vaikai, lydimos pedagogių Kristinos Kvietkuvienės, Gintos Lužeckienės ir Evelinos Jurgutienės, išvyko į Šiaulių logopedinį lopšelį - darželį. Dešimties vaikučių komanda, pasipuošusi boružėlių kepurėlėmis, klausėsi pasakojimo apie kiaulaitę Pipą ir noriai vykdė visas jos paskirtas užduotis: piešė pievą, dėliojo dėlionę, grojo lazdelėmis, skambant muzikai, gamino boružėles, atsakinėjo į pateiktus klausimus. Pralaimėjusiųjų nebuvo, tad „Drugelių“, „Vabaliukų“, „Boružiukų“ ir „Skruzdėliukų“ komandos, apdovanotos saldžiomis dovanėlėmis, linksmi ir daug sužinoję, laimingai grįžo į savo darželius.


Paukšteliai suras naujus namelius 

      Pavasaris... Iš šiltųjų kraštų į namus sugrįžta paukščiai. Mažieji gamtininkai, būrelio „Žaliasis pasaulis“ nariai, lydimi pedagogių Kristinos Kvietkuvienės, Kristinos Jurienės, vaikučių tėvelių, vyko į Kurtuvėnų regioninį parko Vainagių mišką. Keliautojus pasitiko Vainagių medelyno viršininkas Saulius Grybas. Žiemą miškininkai pagamino inkilus zylutėms, o mes įsipareigojome padėti juos iškelti. Susirinkusiems talkininkams S.Grybas priminė inkilų kėlimo taisykles, nes ne visuose inkiluose paukšteliai apsigyvena, supažindino, kam ir kokie inkilėliai skirti, kas juose apsigyvena. Vaikai ir suaugusieji sužinojo, kokie inkilai skirti šikšnosparniams, boružėlėms, vapsvoms... Išklausę pasakojimo, nešini inkilais, patraukėme į mišką. Čia jau mažiesiems gamtininkams padėjo tėveliai, nes zylutėms inkilus reikėjo iškelti maždaug 4 m aukštyje. Po darbų vaikai šildėsi gerdami čiobrelių arbatą, užkandžiaudami tėvelių paruoštomis vaišėmis, žaisdami pievutėje, supdamiesi sūpynėse. Įspūdžių daug, kaip ir kiekvieną kartą išvykus į mišką.

    

Kalbos ugdymo rytmetys ,,Raidelių sriuba“

Balandžio 13 d. Šiaulių logopedinės mokyklos Pa ir Pb klasių ugdytiniai su savo pedagogėmis L. Gutauskiene ir I. Miceikiene buvo pakviesti į ikimokyklinį skyrių, kur vyko kalbos ugdymo rytmetys ,,Raidelių sriuba‘‘. Renginį organizavo logopedės R. Rakšnienė, N. Udrienė ir meninio ugdymo mokytoja E. Jurgutienė.   

Vaikai ne tik rungtyniavo  linksmose užduotyse, mankštinosi pagal dainelę, kūrė ir dainavo dvigarsius, bet ir buvo skatinami atlikti skiemenų ir žodžių garsinę analizę, parinkti žodžiams antonimus, lavinti foneminę klausą, logopedinę ir muzikinę ritmiką. Renginio pabaigoje visi "virė" simbolinę ,,raidienę,, ir surado joje daug žodžių. Vaikai aktyviai ir kūrybiškai dalyvavo renginio užduotyse, buvo puikiai nusiteikę ir draugiški. Visada smagu susitikti ir pabendrauti su vyresniaisiais draugais iš mokyklos.   


Šaškių turnyras  

Balandžio 14 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje vyko Šiaulių regiono lopšelių-darželių priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytinių šaškių turnyras. Turnyro mecenatas ir vyriausiasis teisėjas - Ramūnas Karbauskis. Šaškių turnyras buvo organizuojamas pagal šveicarišką šaškių sistemą. Vyko septyni turai. Ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Boružiukų“ grupės ugdytiniui Oskarui Zanizdrai pavyko laimėti 4 turus ir iškovoti 16 vietą. Berniuką paruošė priešmokyklinio ugdymo pedagogė G. Lužeckienė. Sveikiname Oskarą ir džiaugiamės jo pasiekimais!


Seminaras pedagogams 

Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus auklėtojos metodininkės Vanda Zaurienė, Rasa Arlauskienė ir Živilė Jarašūnienė jau penkerius metus įgyvendina projektą „Lietuviais esame mes gimę“. Savo patirtimi pedagogės pasidalino autoriniame seminare „Netradicinės edukacinės veiklos, padedančios puoselėti lietuvių liaudies tradicijas ir papročius“. Į renginį buvo pakviesti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai, lopšelių-darželių vadovai, besidomintys lietuvių liaudies papročiais bei tradicijomis. Seminaro metu dalyvės pagilino žinias apie etninius lietuvių papročius, tradicijas bei sužinojo, kaip juos inovatyviai integruoti į netradicines ugdomąsias edukacines veiklas. Viešnios stebėjo, kokiais būdais ir metodais galima formuoti etnokultūros pradmenis ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje, siekiant padėti vaikui pažinti gimtąjį kraštą, skatinant perimti tėvų, protėvių vertybes, ugdant tautinę savimonę, pagarbą gimtajai kalbai, kultūrai.

Dalyvės žiūrėjo filmuotą užsiėmimą „Javų sėja“, kurio metu vaikai buvo supažindinami su įvairių rūšių javais bei jų sėjimo tradicijomis. Pedagogės, išklausiusios pranešimus apie „Netradicinių aplinkų kūrimo įtaka vaikui“ bei „Etnokultūros integravimo galimybės netradicinėse aplinkose“, aktyviai diskutavo ir noriai dalijosi savo darbo patirtimi šioje srityje. Vėliau buvo pristatyti vaikų ir pedagogių kūrybinių darbų albumai „Linksmos mįslės“, „Seku, seku pasaką“, „Lietuvai“. Praktinėje seminaro dalyje pedagogės išmoko naudotis senoviniais darbo įrankiais. Buvo suteikta galimybė išmėginti lyginti skalbinius senoviniu būdu, naudojant medinius, lyginimui skirtus, įrankius. Susipažino su lietuvių liaudies simbolių, ornamentų, spalvų reikšmėmis bei dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse, kurių metu, panaudojant tautinius simbolius, ornamentus bei spalvas, pasigamino skirtukų knygai. 


Vaikų Velykėlės

  Balandžio 6 d. vaikučius į salę sukvietė pavasario šventė – mažosios vaikų Velykėlės ,,Rieda margi margučiai“. Vaikai, vaidindami Boružiukus, Gėlytes, Paukštelius, Saulės spindulėlius ir Kiškučius, linksmomis dainelėmis ir eilėraštukais žadino iš žiemos miego Mešką su Meškiukais.  Kiškis atskubėjo su krepšeliu kiaušinėlių, saldumynų ir mįslių. Visi kartu prisiminėme šv. Velykų tradicijas ir margučių spalvų reikšmes, žaidėme linksmus lietuvių tautinius žaidimus. Šventės pabaigoje vaikai sulaukė saldžių siurprizų ir dovanų iš mokyklos direktorės. Visi grįžo į grupes klegėdami ir smagiai nusiteikę.    


Savaitė be patyčių 

 Kovo 14–17 dienomis auklėtojos Kristina Serapinaitė ir Viktorija Liaugaudienė Ikimokyklinio ugdymo skyriuje organizavo „Vaikų linijos“ inicijuotą akciją „Savaitė be patyčių“. Ši jau ketvirtus metus vykdoma ir tradicine tapusi akcija subūrė mažylius, paauglius ir suaugusiuosius bendroms veikloms. Visi kartu siekėme užkirsti kelią patyčioms, mokytis pagarbiai ir draugiškai bendrauti, rūpintis, atjausti ir padėti silpnesniems visuomenės nariams.

Akcijos savaitę pradėjome animacinio filmuko „Bjaurusis ančiukas“ peržiūra. Kartu su vaikais aptarėme ir vertinome personažų elgesį, aiškinomės, kas yra patyčios ir kokios jų priežastys.

Antrąją dieną ,,Viščiukų“ grupėje svečiavosi Didždvario gimnazijos mokiniai ir jų dailės mokytoja Birutė Kuicienė. Gimnazistai mokė mažuosius piešti draugystę. Kartu nupiešėme daug draugystės rankelių.

Kitą dieną pas mus apsilankė senjorų meno kolektyvas ,,Vitaminas C“. Svečiai vaikams suvaidino spektaklį ,,Vištytė ir gaidelis“, išmokė žaisti muzikinius ratelius, papasakojo apie draugystę, atjautą ir meilę. Vaikams labai patiko simbolinės gerumo dovanos: šypsenos ir šilti apsikabinimai.      

Ketvirtąją dieną Šiaulių I-osios muzikos mokyklos mergaičių ansamblis ,,Vaivorykštė“ (vadovė – mokytoja Ginta Palujanskienė) džiugino mus nuostabiomis dainelėmis ir šypsenomis.Savaitę pabaigėme pasižadėdami gerbti visus žmones. Kiekvienam vaikui buvo įteikta simbolinė draugystės rankelė, o grupės papuoštos draugystės saulytėmis.

Mažieji gamtos mylėtojai minėjo Pasaulinę Žemės dieną

      Kovo mėnesį būrelio „Žaliasis pasaulis“ vaikai, vadovaujami priešmokyklinio ugdymo pedagogės Kristinos Kvietkuvienės ir meninio ugdymo mokytojos Evelinos Jurgutienės, net du kartus minėjo Pasaulinę Žemės dieną. Vaikai vyko į Šiaulių lopšelį - darželį „Žirniukas“, kur priešmokyklinukams pedagogės vedė atvirą veiklą „Žemės knygos neįmanoma perskaityti“. Susipažinę su „Nykštukų“ ir „Ežiukų“ grupių vaikais, visi ant grindų „kūrė“ žemės paveikslą: papuošė gėlėmis ir medžiais, apgyvendino žuvytes ir žvėrelius, atskraidino paukštelius, vabalėlius, aptarė, kodėl taip svarbu globoti gyvąją ir tausoti negyvąją gamtą, žemės išteklius. Vaikai aktyviai žaidė žaidimus, šoko ratelius ir dainavo. 

   

     Kitą rytą „Žirniukų“ grupės vaikai šventė Pasaulinę Žemės dieną mūsų darželyje. Salėje susirinko visi ikimokyklinukai. Vaikai šoko, dainavo, žaidė žaidimus, atsakinėjo į klausimus. Šventę užbaigėme iškilmingai pasižadėję saugoti ir mylėti žemę, jos išteklius, globoti paukštelius ir žvėrelius. 

 

Deklamavimo konkursas

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventę, kovo 10 dieną Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vyko šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų eilėraščių deklamavimo konkursas „Aš Lietuvą nešuosi savo širdyje“. Konkurse sėkmingai dalyvavo ir mūsų įstaigos vaikai iš „Žuvyčių“, „Nykštukų“ ir „Žirniukų“ grupių: Gustas Samalionis, Nojus Čekavičius, Ugnius Mantijanas ir Žemyna Rajeckaitė. Vaikus konkursui ruošė ir į renginį lydėjo pedagogės Neringa Udrienė, Silvija Rugenė, Rasa Arlauskienė ir Živilė Jarašūnienė.

Konkurse vaikai deklamavo pačias gražiausias eiles apie gimtinę, mokėsi iš kitų dalyvių ir linksminosi įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis. Daug pagiriamųjų žodžių ir paskatinamųjų prizų sulaukė Gustas Samalionis, Vaikai į namus grįžo pakilios nuotaikos ir kupini puikių įspūdžių. 


Gražiausi žodžiai Lietuvai

Š. m. kovo 7 d. Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje vyko Šiaulių miesto priešmokyklinio ugdymo grupių skaitovų konkurso „Gražiausi žodžiai Lietuvai“ antrasis etapas. Jame dalyvavo Šiaulių lopšelių – darželių „Sigutė“, „Berželis“, „Žilvitis“, „Gluosnis“, „Klevelis“,  „Žiburėlis“, Tėvo Benedikto Andruškos pradinės mokyklos ir Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinio amžiaus vaikai. Konkurso dalyviai, pasipuošę tautine apranga, deklamavo eiles, skirtas Lietuvai, gimtinei, tėvynei. Skambėjo lietuvių poetų P. Panavo, A. Matučio, D. Dubinienės, J. Marcinkevičiaus, J. Degutytės eilės. Renginį vedė meninio ugdymo pedagogė E. Jurgutienė. Komisija, sudaryta iš vaikus atlydėjusių pedagogų, vertino skaitovų gebėjimą įtaigiu žodžiu, intonacija, emocija perteikti kūrinį ir jų sceninę laikyseną.  Visus konkurso dalyvius  skyriaus vedėja Ž. Nakčiūnienė apdovanojo Šiaulių logopedinės mokyklos direktorės padėkomis ir saldžiais prizais. Domas Urnikas ( L/d „Gluosnis“ , pedagogė N. Krankalienė), Vytautė Stuopelytė (l/d „Klevelis“, pedagogė V. Babičienė), ElingaJablonskytė ir ElijaMakauskaitė (L/d „Žiburėlis“, pedagogė I. Juknienė) pateko į baigiamąjį konkurso „Gražiausi žodžiai Lietuvai“ etapą, kuris vyks  kovo 9 d. Šiaulių lopšelyje – darželyje „Klevelis“. Linkime jiems visokeriopos sėkmės.  

Metodinė diena

Kovo 3 d. Ikimokyklinio ugdymo skyriuje vyko metodinė diena, kurią inicijavo Logopedinės mokyklos specialiosios pedagogės Laima Juozapavičienė ir Aušra Senkauskienė. Į renginį buvo pakviesti Šiaulių miesto specialieji pedagogai. Skyriaus vedėja Živilė Nakčiūnienė viešnioms pristatė švietimo pagalbos teikimo ikimokyklinio ugdymo įstaigoje specifiką, analizavo pedagogų darbo ypatumus ugdant vaikus, turinčius kalbėjimo ir kalbos sutrikimų, aprodė edukacines erdves. Auklėtojos Vanda Zaurienė ir Rasa Arlauskienė kartu su „Nykštukų“ grupės ugdytiniais pristatė kūrybinį darbą „Ožiukų mokyklėlė“ ir parodė, kaip vaidyba teigiamai įtakoja vaikų kalbos raidą. Logopedė Neringa Udrienė demonstravo kalbos ugdymo pratybas, skirtas garsų s-š įtvirtinimui žodžiuose ir sakiniuose. Aptarusios stebėtas veiklas ir tradicinių bei inovatyvių ugdymo metodų privalumus, pedagogės pasidalino gerąja švietimo pagalbos teikimo patirtimi.   


Lik sveika, žiemuže

Paskutinę žiemos savaitę ikimokyklinio ugdymo skyriaus kieme auklėtojos metodininkės Rasa Arlauskienė, Vanda Zaurienė ir auklėtoja Raimonda Galkuvienė organizavo sportinę šventę – pramogą „Lik sveika, žiemuže“. Paskutinis žiemos pasispardymas padovanojo sniego, todėl vaikai džiaugėsi galėdami varžytis su kitų grupių vaikais įvairiose žiemos sporto rungtyse. Vaikai rungtyniavo linksmose estafetėse: vežė vienas kitą rogėmis, nešė „sniego ledus“, taikliai mėtė kamuolius į dėžutę, ant sniego piešė šypsenas draugams. Visas kiemas aidėjo nuo juoko ir palaikymo komandų šūksnių! Po varžybų vaikai draugiškai kibo į darbą ir nulipdė visą būrį snieginukų. Pasijutome tarsi snieginukų šalyje. Smagu buvo dar kartą pasidžiaugti žiemos pramogomis ir gamtos dovana-sniegu. 


Užgavėnės – tai linksma žiemos išvarymo šventė, pilna juokų ir pokštavimų. Šią dieną logopedinės mokyklos ikimokyklinio skyriaus mažieji persirengėliai linksminosi kieme, triukšmingai budino žemę iš žiemos miego, žaidė smagius žaidimus ir kvietė pavasarėlį. Daug geros nuotaikos suteikė Lašininio ir Kanapinio pasirodymas ir jų kova, kurią išspręsti virvės traukimu padėjo ir vaikai.

Žiemos pabaigą skelbė sudeginta Morė, o kartu su ja sudegė ir vaikų ant lapelių surašyti negeri darbai ir mintys. Linksmybes užbaigė garuojantys blynai ir visų apdovanojimas dideliais riestainiais. Vaikai grįžo į grupes smagiai nusiteikę, sotūs ir įsitikinę, jog žiema tikrai nebegrįš. Vasario 3 dieną, siekiant formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius ir skatinti priešmokyklinio amžiaus vaikus būti fiziškai aktyviais, „Žirniukų“ grupės ugdytiniai vyko į Šiaulių apskrities sporto ir sveikatingumo klubą „Gylys“. Išvyką organizavo priešmokyklinio ugdymo pedagogė Kristina Kvietkuvienė ir auklėtoja Kristina Jurienė. Džiaugiamės vaikų artimaisiais, sutikusiais kartu su priešmokyklinukais aktyviai pasportuoti ir patirti judėjimo džiaugsmą, padėjusiems užtikrinti mažųjų saugumą. Paskatinti klubo šeimininkų Audronės ir Vidmanto Lukių, mažieji sportininkai noriai išbandė beveik visus sveikatingumo centro įrenginius, išliejo daug prakaito įveikdami kliūtis, o svarbiausia – dar ilgai buvo dalijamasi įspūdžiais ir vyravo pakili, sportiška, draugiška nuotaika. Ši aktyviai praleista diena visus „uždegė“ būti fiziškai aktyviais ir stipriais. 


Sausio 27 d. „Nykštukų“ grupės ugdytiniai kartu su auklėtoja metodininke Rasa Arlauskiene ir auklėtoja Raimonda Galkuviene dalyvavo Šiaulių "Aušros" muziejaus edukaciniame užsiėmime „Molinukai. Kaukės“. Ruošiantis Užgavėnių šventei vaikai mokėsi lipdyti ir kurti molio darbelius. Visiems pavyko pasidaryti po šmaikščią ir išraiškingą suvenyrinę kaukę. Pademonstravę savo meninius sugebėjimus, patyrę daug džiugių emocijų ir apžiūrėję muziejaus eksponuojamas kaukes, grįžome namo.


2016-01-13 dieną įstaigos pedagogai ir ugdytiniai įsitraukė į visuotinę pilietinę akciją „Atmintis gyva, nes liudija“, kurios metu prie kiekvieno lango dešimčiai minučių, užgesinus šviesas, buvo uždegtos atminimo žvakelės ir taip pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę.


2015 12 18 Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokykliniame ugdymo skyriuje vyko smagi Kalėdų šventė ,,Sveikas, Kalėdų seneli“, kurią organizavo auklėtojos R. Arlauskienė, V. Zaurienė, R. Galkuvienė ir meninio ugdymo mokytoja E. Jurgutienė.

   Į salę susirinko šventiškai pasipuošę ,,Boružiukų“, „Žirniukų“ ir „Nykštukų“ grupių vaikučiai ir jų artimieji. Iš pradžių juos pasitiko trys nykštukai, buvo įžiebta eglutė, bet greitai pasirodė ir Kalėdų senelis. Visiems susirinkusiems buvo labai smagu stebėti puikius ,,kiškių“, ,,ožiukų“ ir kitų ,,miško žvėrelių“ pasirodymus. Taip pat pasilinksminti, pašokti ir pažaisti buvo pakviestas Kalėdų Senelis ir tėveliaiŠventė baigėsi vaikų eilėraštukais ir lauktomis dovanėlėmis su šiltais palinkėjimais iš Kalėdų senelio maišo.

   Norisi tikėti, kad vaikučiai ne tik patyrė gerų emocijų, padovanojo vieni kitiems šypsenas, bet ir sukurtą kalėdinę nuotaiką ir džiaugsmą parsinešė ir į namus.

Popietė su tėveliais

Advento metu „Nykštukų“ grupės auklėtojos metodininkės Vanda Zaurienė, Rasa Arlauskienė ir auklėtoja Raimonda Galkuvienė organizavo grupės tėveliams ir vaikams popietę „Pabūkime kartu“. Skambant Adventinėms giesmėms visi drauge gamino Kalėdinius atvirukus. Tėveliai išmoningai dekoravo atvirukus varpeliais, puošniomis eglutėmis ir kitais Kalėdiniais akcentais. Vaikai draugiškai padėjo vienas kitam. Sukurtus atvirukus vaikai paskyrė savo artimiausiems žmonėms: mamoms ir tėčiams, močiutėms ir seneliams. Smagu, kad bendras kūrybinis darbas visiems suteikė gerų emocijų ir sustiprino draugiškus tarpusavio santykius.


 2015-11-18 Penkiamečių spartakiada „Sportuokime žaisdami“

Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Žuvyčių“ ir „Nykštukų“ grupės vaikai su auklėtoja Živile Jarašūniene, meninio ugdymo mokytoja Evelina Jurgutiene ir auklėtojos padėjėja Asta Radionoviene jau antrą kartą dalyvavo kasmetinėje Šiaulių miesto ikimokyklinių ir specialiojo ugdymo įstaigų spartakiadoje „Sportuojame žaisdami“. Ž.Jarašūnienė, viena iš renginio organizatorių, džiaugiasi, kad šiemet penkiamečių spartakiadoje dalyvavo net dešimties miesto vaikų darželių komandos. Šiaulių lengvosios atletikos manieže vaikai smagiai lenktyniavo estafetėse ir žaidė sportinius žaidimus.

Spartakiadai mūsų ikimokyklinukai aktyviai ruošėsi dalyvaudami sveikatingumo projekte „Sveikatos stiprinimo taku“. Pasak projekto vadovės Ž. Jarašūnienės, vaikų įgytos sveikos ir saugios gyvensenos žinios, gebėjimai ir įgūdžiai padėjo mažiesiems puikiai pasirodyti spartakiadoje. Pralaimėjusių nebuvo, nugalėjo draugystė ir išradingumas. 

Lapkričio 2 – 6 dienomis, įgyvendinant etnokultūrinį projektą „Lietuviais esame mes gimę“, buvo organizuota integruoto ugdymo savaitė „Bijai vilko, neik į mišką“. „Nykštukų“ grupės auklėtojos metodininkės Vanda Zaurienė ir Rasa Arlauskienė vaikus mokė patarlių, priežodžių, mįslių, tarmiškai sekė pasakas, dainavo lietuvių liaudies dainas apie miško žvėrelius, lankėsi bibliotekoje. Meninės terapijos užsiėmimų metu vaikai kūrė,  sekė, inscenizavo  pasakas,  piešė, aplikavo...

   Integruoto ugdymo savaitę vainikavo šventinis rytmetys „Aūū aūū, man miške baisu..“, kuriame vaikai vaidino lietuvių liaudies dainos „Turėjo bobutė žilą oželį“ motyvais sukurtą pasaką.

    Projektas padėjo atskleisti vaikų galias, kūrybiškumą, ugdė saviraišką, savisaugos jausmą artimiausioje  aplinkoje. 

2015-10-02 d. vyko metodinė diena tėvams „Gera žaisti kartu“, kurios tikslas: sudominti tėvus socialiniu darželio gyvenimu. Visą dieną įstaigoje šurmuliavo tėveliai, skleisdami pozityvią nuotaiką vaikams. Jie mielai bendravo su grupių ugdytiniais, žaidė žaidimus, pasakojo apie savo profesijas, sekė pasakas, pristatė įvairių veislių šuniukus, kuriais vaikai galėjo pasidžiaugti iš arti, mielai dalijosi įvairiomis kitomis idėjomis.


Įgyvendinant etnokultūrinį projektą „Lietuviais esame mes gimę“ „Nykštukų“ grupės auklėtojos metodininkės Vanda Zaurienė ir Rasa Arlauskienė organizavo draugystės koncertą „Skambėkit dūdelės, dainuokit vaikai“. Koncerto  metu vaikai buvo supažindinti su muzikavimo instrumentu – dūdele bei skiepyta pagarba dainuojantiems ir grojantiems draugams. Koncertas suteikė pozityvios nuotaikos ir skatino adekvatų bendravimą su vyresnio amžiaus vaikais.