Šiaulių logopedinė mokykla

                               

 

Ikimokyklinio ugdymo skyriaus renginiai 

2017-2018 m.m.

 

Baltijos jūros mokymosi tiltai

 

Antrasis tarptautinio projekto „Learning Bridges over the Baltic Sea“ partnerių susitikimas vyko Narvoje, Estijoje. Į mokymosi vizitą vyko priešmokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Kvietkuvienė, logopedė Neringa Udrienė, auklėtojos Vanda Zaurienė, Jelena Knizikevičienė ir Ilona Ramašauskaitė. Vizito metu susipažinome kalbos ugdymo ypatumais lopšelyje-darželyje „Pongerjas”, diskutavome apie Estijos pedagogų rengimo sistema ir ugdymo metodikas. Aplankėme šio darželio socialinių partnerių institucijas: Narvos pilies muziejų, Jaunųjų jūreivių klubą ir irklavimo bazę, miesto sporto klubą, muzikos mokyklą, Tartu universiteto koledžą. Balandžio mėnesį su kolegėmis susitiksime Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“, o gegužės pradžioje svečius priimsime mūsų darželyje.
                                                                             Logopedė Neringa Udrienė

 


Kalėdinė šventė ,,Man patinka Kalėdos"

Gruodžio 21 d.  mūsų įstaigoje vyko Kalėdinė šventė ,,Man patinka Kalėdos". Vaikai ir tėveliai rinkosi į salę šventiškai pasipuošę ir puikiai nusiteikę, pasiruošę linksmintis ir sulaukti Kalėdų senelio. Tačiau iš pradžių jų laukė kita staigmena - linkėjimai ir dovanėlės nuo mokyklos direktorės Rūtos Lanauskienės ir mokinių. Neužtruko ir Kalėdų senelis. Visi kartu žaidė muzikinius žaidimus, dainavo, juokavo, kūrė bendrą kalėdinių troškimų laišką, o stebuklinga Kalėdų senelio virvė vaikus nuvedė prie dovanų maišo. Apdovanoti ir laimingi vaikai fotografavosi su seneliu, dėkojo už dovanas ir atsisveikino su juo iki kitų metų.

                                                  Meninio ugdymo mokytoja Evelina Jurgutienė


 
"Tolerancijos diena"

,,Jei mes išmoktume suvienyti jėgas, patyrimą, jei mokėtume dalintis viltimi, nuoskaudomis ir laimėjimais, visiems kartu būtų gera ir lengva gyventi” (Bruno Ferrero).

Ikimokyklinio ugdymo skyriuje paminėti Tolerancijos dieną buvo ruošiamasi iš anksto. ,,Viščiukų“ grupės vaikai ir jų tėveliai dalyvavo organizuotos integruoto ugdymo savaitės ,,Mūsų rankutės – tik geriems darbams“ veiklose. Šias veiklas organizavo auklėtojos Ilona Ramašauskaitė ir Raimonda Galkuvienė. Net ir mažiausi darželio vaikai mokėsi suprasti žodžius draugystė, pagalba draugui, pakantumas, nuoširdumas, kantrumas, pagarba. Visą savaitę grupėje kalbėjomės apie gerumą, toleranciją, pagarbą kitokiam žmogui. Popietės ,,Mes skirtingi, bet panašūs“ metu žiūrėjome ir aptarėme filmuką ,,Grybukas – stogiukas“.  Šis senosios animacijos kūrinys - puikus pamokantis pasakojimas apie draugystę, pasiaukojimą, dėkingumą ir pagalbą bėdoje. Kartu su tėveliais ir auklėtojomis, vaikai karpė iš spalvoto popieriaus, klijavo ir dekoravo rankutes - šių metų Tolerancijos dienos simbolį. Bendro kūrybinio darbo nuotraukas nusiuntėme komisijai, inicijuojančiai šios dienos paminėjimą Lietuvoje. Tolerancijos savaitė mums suteikė naujos patirties, džiugių emocijų, skatino būti dėmesingiems, atidiems, sustiprino tarpusavio ryšius.

Auklėtoja Ilona Ramašauskaitė


Baltijos jūros mokymosi tiltai

Ikimokyklinio skyriaus pedagogės pradėjo vykdyti tarptautinį projektą "Learning Bridges over the Baltic Sea". Projektą finansuoja NORDPLUS Junior programa. Pirmasis projekto partnerių susitikimas vyko Stokholme, Švedijoje. Pasisemti žinių vyko skyriaus vedėja Živilė Nakčiūnienė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja Ginta Lužeckienė, meninio ugdymo mokytoja Evelina Jurgutienė ir logopedės Rima Rakšnienė bei Neringa Udrienė. Vizito metu susipažinome su Švedijos ikimokyklinio ugdymo ir pedagogų rengimo sistema, ugdymo metodikomis, aplankėme penkis darželius, išklausėme įvairių pranešimų bei mokėmės lauko žaidimų. Tikimės, mūsų darželio vaikams taip pat patiks nauji žaidimai. Pavasarį projekto partneriai iš Palangos lopšelio-darželio "Žilvinas", Narvos lopšelio-darželio "Pongerjas" (Estija) ir Stokholmo lopšelio-darželio "Zinket" lankysis mūsų darželyje.

                                                                                 Logopedė Rima Rakšnienė 

 

Adventinė popietė ,,Po angelo sparnu"

Gruodžio 4 d. mūsų įstaigoje vyko Adventinė popietė ,,Po angelo sparnu". Vaikai rinkosi į salę nešini savo pagamintais ir papuoštais angeliukais. Čia visus pasitiko prieblanda, rami muzika ir deganti Adventinio vainiko žvakelė. Vaikai sužinojo apie Advento laikotarpio papročius ir tradicijas, išgirdo apie Adventinio vainiko žvakių reikšmę, padainavo dainelę ,,Žibintas". Netikėtai juos aplankė Nykštukas, kuris norėjo paskaityti pasaką iš didelės pasakų knygos, bet jam buvo per tamsu. Tada visi nusprendė eiti į kiemą ieškoti degančios ugnelės. Visi susirinko kieme ir ėjo aplink darželį vedami degančių žibintų taku, nuo vieno žibinto prie kito. Tai buvo stebuklingas, tylus pasivaikščiojimas tamsoje, kurio tikslas - parsinešti ugnies ir uždegti Adventinio vainiko žvakelę. Vaikai grįžo į grupes su degančiais žibintas, uždegė savo Adventinių vainikų pirmas žvakeles ir pradėjo ramybės ir susikaupimo laikotarpį. įžiebtos gerumo ugnelės vaikų širdelėse mažuosius tikrai nuteiks geriems darbams ir ne tik Advento laikotarpiu.

                                                   Meninio ugdymo mokytoja Evelina Jurgutienė

  

Popietė su tėvais „Būsiu sveikas, kaip ridikas”

Spalio 20 d. į Ikimokyklinio ugdymo skyriaus salę rinkosi „Nykštukų“ grupės vaikai, tėveliai ir seneliai. Auklėtoja metodininkė Vanda Zaurienė, įgyvendindama projektą „Gamtos dovanos – vaistažolės“, organizavo popietę „Būsiu sveikas, kaip ridikas“.

Iš pradžių Gintarė Pečiulienė, Visuomenės sveikatos biuro sveikatos priežiūros specialistė, pristatė pranešimą „Imuniteto stiprinimas“. Tėveliai įdėmiai išklausė specialistės patarimus apie šeimos narių sveikatos stiprinimą. Vėliau vaikai pralinksmino tėvelius sudainuodami dainą apie vaistažolę „Raskila“. Tėveliams surengėme viktoriną „Atpažink vaistažoles“. Vaikai noriai dalijosi savo žiniomis įvardindami vaistažolių pavadinimus. Grupės auklėtoja papasakojo apie įvykdytas projekto veiklas: įrengtą vaistažolių darželį, pasodintas ir nuskintas vaistažoles, paruoštus vaistažolių herbarijus, išvirtą pienių medų. Džiaugiamės, kad projektas padeda turtinti vaikų žodyną ir lavinti kalbą. Dalyvaujantys tėveliai nepraleido progos aktyviai pajudėti ir atliko sveikatinimo mankštą. Baigiantis popietei visi gerai nusiteikę skanavo garduoklės, ežiuolės, čiobrelių arbatas, pagardintas pienių medumi.  

Auklėtoja Vanda Zaurienė

Respublikinis prevencinis projektas ,,Žaidimai moko”

Nuo spalio 1 d. priešmokyklinio ugdymo grupėje „Žirniukai“ pradėtas vykdyti respublikinis prevencinis projektas „Žaidimai moko“. Projekto iniciatorė – Kelmės r. Pedagoginė psichologinė tarnyba. Kad vaikams geriau sektųsi mokykloje, visus mokslo metus žaidimų pagalba lavinsime priešmokyklinukų erdvės ir laiko suvokimą, regimąjį suvokimą, tikslinsime ir tobulinsime riešo ir rankų pirštų judesius. Pavasarį, baigiantis projektui, visi projekte dalyvavę vaikai atliks tikrinamąjį testą. Tikimės, kad testo rezultatai nudžiugins tėvelius.                                                                                                                                                                                 Logopedė Neringa Udrienė

 

  

Popietė ,,Spalvota pasaka“

Spalio 10 d. ikimokyklinio ugdymo skyriuje vyko žaidybinė pramoga ,,Spalvota pasaka“, į kurią buvo pakviesti ,,Boružiukų“ grupės priešmokyklinukai ir jų tėveliai. Pramogą organizavo logopedė Rima Rakšnienė ir meninio ugdymo mokytoja Evelina Jurgutienė. Vaikai pasipuošė spalvotomis pieštukų kepurėlėmis ir kūrė spalvotą pasakėlę. Visi kartu pakartojo spalvų pavadinimus, mokėsi derinti daiktavardį ir būdvardį, lavino klausos dėmesį ir kalbos suvokimą. Įtvirtinti spalvų pavadinimus padėjo linksmos užduotys su spalvotais rutuliukais, muzikinis žaidimas su spalvotomis skarelėmis, o labiausiai sudomino užduotis su paslaptingoje dėžutėje besislepiančiais spalvotais daiktais. Renginio pabaigoje į muzikinį žaidimą ,,Spalvotas garvežiukas“ įsitraukė ir vaikų mamytės. Gera nuotaika ir džiugios emocijos puikiai nuteikė likusiai dienos daliai.

Meninio ugdymo mokytoja Evelina Jurgutienė


Kūrybinės dirbtuvėlės

Spalio 4 d. ,,Žuvyčių“ grupės vaikai su auklėtojomis Jelena Knizikevičiene ir Kristina Serapinaite keliavo į Šiaulių universiteto Ugdymo mokslų ir socialinės gerovės fakulteto kūrybinės saviraiškos studiją ,,Gera diena“. Dalyvavome gražiame edukaciniame užsiėmime ,,Kūrybinės dirbtuvėlės“. Jaukioje aplinkoje vaikai nevaržomai bendravo ir kūrė aplikaciją ,,Rudens medis“. Klausydamiesi pasakos vaikai kirpo, klijavo ir dekoravo popierinius medelius. Smagu, kad grupę papuoš nauji kūrinėliai.

Nuoširdžiai dėkojame Astai Širiakovienei už puikų edukacinį užsiėmimą.

Auklėtoja Jelena Knizikevičienė

Edukacinis užsiėmimas

„Džiaugiuosi rudenėliu“

Saulėtą rudens rytą „Žirniukų“ grupės priešmokyklinukai vyko į Šiaulių universiteto Botanikos sodą. Čia vaikai su priešmokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Kvietkuviene stebėjo ir aptarė rudens požymius, pasidžiaugė žydinčiomis gėlėmis: margaspalviais jurginais, žemaūgėmis astromis, įvairiaspalviais serenčiais. Natūralioje aplinkoje vaikai mokėsi pažinti medžius ir krūmokšnius. Džiaugdamiesi rudenėlio spalvomis, nešdamiesi rudeninius lapus, laimingi grįžome į darželį. 

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Kvietkuvienė


Judėk linksmai – gyvenk sveikai

Minint Europos Judrumo savaitę ir dalyvaujant akcijoje „Aktyvus rugsėjis 2017“, visi darželio vaikai, auklėtojos ir į darbus neskubantys tėveliai dalyvavo rytinėje mankštoje „Mankštiada“ įstaigos kieme. Tokia iniciatyva – gera pradžia mokant vaikus aktyvesnio laisvalaikio ir sveikesnės gyvensenos. Šia mankšta buvo siekiama formuoti kasdieninės mankštos įpročius. Mankštos dalyviai ne tik aktyviai bei originaliai mankštinosi, bet ir spėjo padiskutuoti apie fizinio aktyvumo naudą. Mankštą baigėme maratono bėgimu aplink darželį. Nugalėjo draugystė ir gera nuotaika, kurią lydėjo linksma muzika ir smagiai išlindusi saulutė.

                  Mankštiados“ iniciatorė ir organizatorė auklėtoja Živilė Jarašūnienė


Edukacinis užsiėmimas Šiaulių universiteto Gamtos muziejuje

Įgyvendindamos projektą ,,Tark žodelį – prakalbink paukštelį” auklėtoja Rasa Arlauskienė ir logopedė Silvija Rugenė organizavo ,,Nykštukų“ grupės ugdytinių pažintinę ir edukacinę išvyką į Šiaulių universiteto Gamtos muziejų. Muziejuje eksponuojama daugiau kaip 4000 Lietuvos gyvosios gamtos pavyzdžių, kuriuos sukaupė muziejaus įkūrėjas Stasys Gliaudys.

Edukacinio užsiėmimo metu siekėme supažindinti vaikus su gyvūnijos įvairove, ugdyti pagarbą ir meilę gamtai. Vaikai apžiūrėjo įvairius vabzdžius, drugius, moliuskus, paukščius, žuvis, varliagyvius, roplius ir net egzotinių kraštų (šiltųjų jūrų) gyvūnijos atstovus. Čia, muziejuje, mes pamatėme tikrą grožį – unikalų ir tobulą gamtos sukurtą meną.

Nuoširdžiai dėkojame Šiaulių universiteto socialinių mokslų daktarei docentei Angelijai Mačiukaitei už puikią pažintinę edukacinę išvyką – edukacinį užsiėmimą.

Auklėtoja Rasa Arlauskienė


Šventinis rytmetys ,,Sveikas, Rugsėji!”

 

Rudeniškai apniukusį rugsėjo 1-osios rytą į ikimokyklinio skyriaus salę susirinko šventiškai nusiteikę vaikučiai, tėveliai ir pedagogai. Visi su džiaugsmu ir šypsenomis veiduose pasitiko Mokslo ir žinių dieną – naujuosius mokslo metus. Susirinkusiuosius pasveikino meninio ugdymo mokytoja E. Jurgutienė, o priešmokyklinukas Egbertas padeklamavo šiai progai paruoštą eilėraštį. Į šventę visų pasveikinti atėjo ir mokyklos direktorė R. Lanauskienė, o skyriaus vedėja Ž. Nakčiūnienė pristatė įstaigos pedagoges ir paskelbė vaikučių sąrašus. Visi nekantraudami skirstėsi į savo grupes, kur jų laukė smagus pasibuvimas, susipažinimas su naujais draugais ir auklėtojomis.

Sveikiname visus su naujaisiais mokslo metais, linkime sėkmės, stiprybės, darnos ir supratimo!